e-biletylotnicze.pl
Austrian przywraca połączenie z Irbilem w Iraku

  • Bezpieczeństwo pasażerów oraz pracowników zawsze stanowiło dla Austrian Airlines najwyższą wartość. W ciągu ostatnich miesięcy wspólnie z władzami lokalnymi podjęto dodatkowe działania podnoszące poziom ochrony, dzięki którym, po przeprowadzeniu szczegółowych analiz warunków panujących w Iraku, Austrian Airlines podjęły decyzję o wznowieniu przelotów do Irbilu od 2 kwietnia 2008 r.

    Sytuacja w regionie nadal jest stale monitorowana we współpracy ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, co gwarantuje możliwość podjęcia niezwłocznych działań w przypadku jakichkolwiek zakłóceń lub zmian sytuacji.
    W kwietniu i maju wykonywane będą trzy rejsy tygodniowo (w poniedziałki, środy i piątki), natomiast od czerwca planowane jest zwiększenie liczby lotów do czterech (dodatkowo w niedziele). W ten sposób Irbil zostanie ponownie włączony do sieci Austrian, co stworzy pasażerom wiele możliwości dalszych połączeń.
    Austrian Airlines to pierwsza europejska linia lotnicza, która uzyskała prawo lądowania w Iraku. Połączenie z Irbilem, otwarte 11 grudnia 2006 r., cieszyło się znacznym i stale rosnącym zainteresowaniem. Dzięki tak dużemu popytowi, okazało się wówczas możliwe rozszerzenie oferty z początkowych dwóch do czterech rejsów tygodniowo. Połączenia zostały jednak zawieszone od 24 sierpnia 2007 r. w związku ze zmianą oceny sytuacji bezpieczeństwa.

    Od końca września 2008 r. Austrian wprowadzi m.in. na trasie do Irbil nowy Serwis Premium, w ramach którego kabina klasy biznes każdego z czterech samolotów Airbus A320 zostanie wyposażona w 24 nowoczesne, rozkładane fotele firmy Recaro. Dystans między rzędami wynosił będzie aż 116, a wygodnie rozkładające się fotele ze sterowanymi elektronicznie podnóżkami i zagłówkami oraz wbudowaną funkcją masażu zapewnią pasażerom komfortowe warunki podróży.