e-biletylotnicze.pl
Austrian ponownie nagrodzone za klasę ekonomiczną i biznes

 • Nagroda czasopisma Business Traveller: I miejsce w kategorii „Food & Drink” i II miejsce w rankingu „Best Airline Europe”.
  Airlinetest: Klasa ekonomiczna Austrian najlepsza na trasach krótkich i średnich, do tego tytuł najlepszej europejskiej linii lotniczej na trasach dalekich.

  Wielki sukces Austrian Airlines: w dorocznych badaniach przeprowadzonych przez specjalistyczne czasopismo Business Traveller, linie Austrian zajęły I miejsce w kategorii „Food & Drink”. W rankingu „Best Airline Europe” – najlepszych linii obsługujących Europę, Austrian Airlines zajęły natomiast II lokatę.
  Kilka dni wcześniej, 15 stycznia br., klasa ekonomiczna Austrian Airlines została uhonorowana corocznie przyznawanymi nagrodami Airlinetest 2008. Uznano ją za najlepszą na krótkich i średnich trasach w Europie. Same Austrian Airlines pojawiły się również na podium w rankingu lotów międzykontynentalnych: tu klasa ekonomiczna Austrian Airlines zajęła – najwyższe wśród linii europejskich – VII miejsce.
  Grupa Austrian Airlines już w ubiegłym roku zajęła wysokie lokaty w prestiżowych rankingach. Pojawienie się na czołowych pozycjach ponownie w tym roku stanowi widomy znak, że prowadzona przez Austrian ofensywa jakości usług sprawdza się i jest uznawana przez klientów za jeden z najlepszych dostępnych dziś produktów.
  Ponadto, także w ubiegłym roku Grupa zdobyła wiele cennych nagród, m.in. pojawiła się w czołówce ankiety organizowanej przez niemieckie czasopismo Capital, od którego uzyskała tytuł Najlepszych Linii Lotniczych w Europie. Także w 2007 r. ponad 14 milionów pasażerów linii lotniczych z 90 krajów świata dokonało oceny blisko 160 linii lotniczych dla brytyjskiej firmy konsultingowej Skytrax. Wynik był imponujący: linie Austrian zajęły pierwsze I miejsce w rankingu oferty cateringowej klasy biznes, a w klasyfikacji ogólnej Skytrax zostały sklasyfikowane jako „linie 4-gwiazdkowe”.

  Spółka zależna Austrian, Tyrolean Airways, świadcząca usługi pod marką Austrian arrows, również otrzymała najwyższą nagrodę w 2007 r. Nasz lokalny przewoźnik zdobył Srebrny Medal 2007-2008 dla Regionalnych Linii Lotniczych (Regional Airline of the Year Silver Award 2007–08) przyznawany corocznie przez Stowarzyszenie Linii Lotniczych Regionów Europejskich (ERA).
  Prezes Grupy Austrian Airlines, Alfred Ötsch tak wyraził się na temat najwyższych notowań uzyskanych przez Austrian Airlines: „liczne nagrody, które otrzymaliśmy w ciągu kilku ostatnich miesięcy stanowią wynik wielce udanej i wyróżniającej nas ofensywy usług. Będąc przewoźnikiem sieciowym, cieszymy się zwłaszcza z tego, że nasza stała koncentracja na potrzebach klientów jest również postrzegana jako coś cennego przez – zasadniczo nastawioną krytycznie – międzynarodową społeczność pasażerów. Na pokładach wszystkich naszych samolotów podajemy najwyższej klasy produkty firmy cateringowej DO & CO – tak w klasie ekonomicznej, jak i w klasie biznes. Mając przed sobą dużą ilość proporcjonalnie rozmieszczonego miejsca na nogi, nasi pasażerowie klasy ekonomicznej i biznes mogą podróżować bezpiecznie wiedząc, że dotrą do celu wypoczęci i zrelaksowani. Nasza obsługa stanowi idealne dopełnienie pobytu na naszych pokładach. Jej głównymi atutami są ciepło oraz kompetentne wsparcie – dotyczy to zarówno naszej obsługi pokładowej, jak i naziemnej. Chciałbym skorzystać z okazji i wyrazić swoja wdzięczność wszystkim swoim współpracownikom: to wasz urok i prawdziwe, osobiste oddanie przekazują światu najlepiej naszą dewizę – we care.

  Nagroda Business Traveller:
  Co roku czytelnicy Business Traveller, czasopisma poświęconego podróżom biznesowym, oceniają linie lotnicze, które osobiście poznali podczas częstych lotów. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 17 stycznia 2008 r.

  Airlinetest 2008:
  Od połowy pąździernika to końca listopada 2007 r., poproszono klientów travelchannel.de, flug.de oraz travel-overland.de o ocenę lotów klasą ekonomiczną odbytych w ciągu minionych 12 miesięcy. Ocenie – w sześciu różnych kategoriach – poddano loty na trasach krótkich i średnich, a także międzykontynentalnych. W sumie 8 188 użytkowników portali oceniło przeszło 60 linii lotniczych. Szczegóły znajdują się na stronie: www.travelchannel.de/airlinetest2008.