e-biletylotnicze.pl
SkyEurope: Początek ery Boeinga 737-700 NG w Krakowie.Przewoźnik posiada najmłodszą flotę w Polsce.

  • SkyEurope Airlines rozpocznie obsługę rozkładowych lotów z Krakowa świeżo dostarczonym przez producenta, nowoczesnym samolotem Boeing 737 – 700 Next Generation.

    Początkowo w Krakowie bazować będą dwa samoloty tego typu. Trzeci Boeing 737 700 NG trafi do Balic jak tylko zostanie dostarczony przez producenta; dostawa jest planowana w drugiej połowie czerwca br. Tym samym SkyEurope Airlines będą posiadały najmłodszą flotę w Polsce – średni wiek samolotu będzie wynosił ok. 30 dni. Flota ta zapewni pasażerom SkyEurope Airlines komfortowe warunki podróżowania.

    Samoloty zostały pomalowane zgodnie z nowymi oznaczeniami korporacyjnymi SkyEurope Airlines. Posiadają one charakterystyczne zagięcia na końcach skrzydeł, zaś nowoczesne i przyjazne wnętrze kabiny pasażerskiej wyposażone jest w 149 eleganckich, skórzanych foteli w tonacji niebiesko-czerwonej. Dzięki nowoczesnej konstrukcji samolot Boeing 737 700 NG jest cichy i spala mniej paliwa w porównaniu z klasycznymi samolotami z rodziny B 737, co decyduje o jego efektywności i czyni go bardziej przyjaznym dla środowiska naturalnego. Spełnia on także najwyższe standardy bezpieczeństwa i niezawodności.

    W bieżącym sezonie letnim linie lotnicze SkyEurope operując nowymi samolotami będą oferowały z Krakowa 55 rejsów tygodniowo do 16 destynacji europejskich, w tym długo oczekiwanych przez mieszkańców południowej Polski miast chorwackich: Splitu i Dubrownika.

    „Obiecaliśmy mocno zainwestować w Krakowie – naszej głównej bazie w Polsce - i uczyniliśmy to. Nasze nowoczesne samoloty Boeing 737-700 NG zbazowane w Krakowie dowodzą czym jest tanie latanie i wzmocnią naszą pozycję lidera na lotnisku im. Jana Pawła II w Baliach” powiedział Christian Mandl, Prezes Zarządu SkyEurope Airlines.