e-biletylotnicze.pl
SkyEurope: 63% wzrost liczby pasażerów w kwietniu 2006.

 • SkyEurope Airlines, tania, nisko-kosztowa linia lotnicza w Europie Środkowej przewiozła w kwietniu 2006 w sumie 202 904 pasażerów, co oznacza wzrost o 63% w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku. Load factor pozostał niezmieniony na poziomie 74,7%.

  W ciągu 12 miesięcy, do końca kwietnia 2006, firma przewiozła pierwszy raz w historii ponad 2,1 miliona pasażerów, odnotowując wzrost o 72.5% w porównaniu do poprzednich 12 miesięcy load factor wzrósł o 3,9 procent - osiągając 77%.

  Kilka bardzo ważnych wydarzeń miało miejsce w kwietniu 2006:

  Dwa dodatkowe, nowe samoloty Boeing 737-700 Next Generation, wyposażone w 149 skórzanych siedzeń i winglet’y, dostarczone zostały do SkyEurope Airlines i wprowadzone zostały doloty i wykonywania lotów regularnych. Tego lata firma działa w oparciu o flotę składającą się z 16 samolotów Boeing 737.

  Po uruchomieniu 10 kwietnia nowej bazy, w Pradze, z której wykonywane są loty do 7 destynacji, SkyEurope dodał dwie dodatkowe trasy do swojej siatki połączeń - do Splitu i Dubrownika. Od 3 czerwca 2006 pasażerowie z Pragi będą mogli w wygodny sposób podróżować do najciekawszych miejsc w Chorwacji.

  13 kwietnia 2006, SkyEurope uruchomiło dwie nowe, bezpośrednie trasy do Krakowa - z Edynburga i Birmingham. Nowe trasy łączące Kraków ze Szkocją i regionem Midlands, wzmacniają siatkę połączeń pomiędzy Wielką Brytanią a południową Polską, oferując bezpośrednie połączenia z Londynu, Edynburga, Manchesteru oraz Birmingham. Po dodaniu 2 nowych tras letnich do Splitu i Dubrownika, SkyEurope będzie prowadziło operacje z Krakowa łącznie na 16 różnych trasach. Dla wszystkich pasażerów, SkyEurope prowadzi, SkyShuttle – połączenie autobusowe pomiędzy Krakowem a głównymi miastami w regionie tj. Gliwicami i Katowicami.

  SkyEurope zwiększyło również liczbę połączeń do Włoch łącząc Bratysławę i Neapol, stolicę regionu Campania. Tego lata SkyEurope połączy Neapol z głównymi bazami w Bratysławie, Budapeszcie, Krakowie i Pradze.