e-biletylotnicze.pl
SkyEurope – największa linia lotnicza w Krakowie, wyprzedza PLL LOT.

 • SkyEurope Airlines, tani, nisko-kosztowy przewoźnik w Europie Środkowej jest teraz nie tylko najważniejszą, ale również największą linią lotniczą w Krakowie, wyprzedzając nawet PLL LOT, po raz pierwszy w historii.

  SkyEurope stał się największym przewoźnikiem nawet przez rozpoczęciem sezonu letniego (wg IATA), który spowoduje dalszy olbrzymi wzrost liczby pasażerów SkyEurope a także umocni SkyEurope na pozycji lidera na krakowskich Balicach.

  SkyEurope przewiozło w sumie 39 714 pasażerów z lotniska im. Jana Pawła II Kraków-Balice w pierwszych dwóch miesiącach 2006 roku osiągając udział rynku na poziomie 16,04%, tym samym wyprzedziło PLL LOT, które miały 15,96% udziału w rynku, do dzisiaj w 2006. W lutym, pierwszym miesiącu, kiedy SkyEurope było większe niż LOT, SkyEurope przewiozło o 5,01% pasażerów więcej niż PPL LOT, drugi co do wielkości przewoźnik na Balicach.

  Wraz z wielką ekspansją z Krakowa, 51 lotów tygodniowo do 14 europejskich destynacji w lecie 2006, SkyEurope umieści w Balicach 4 (z 16) swoje nowe samoloty Boeing 737-700 Next- Generation. Nowe, bezpośrednie połączenia do Brukseli i Turynu zostały już uruchomione w tym tygodniu a połączenia do Birmingham, Edynburga i Barcelony rozpoczną się tuz przed szczytem wielkanocnych podróży, następnie uruchomione zostaną połączenia do Neapolu i Aten w czerwcu tego roku.

  “W listopadzie 2005 ogłosiliśmy nasz plan aby być największą linią lotniczą w Krakowie w 2006, teraz, jeszcze przed uruchomieniem 7 dodatkowych połączeń i niemal podwojeniem oferowanych miejsc, jestem szczęśliwy mogąc dotrzymać słowa. Nasza fantastyczna oferta produktowa, niskie ceny i brak ukrytych kosztów przyciągną coraz więcej pasażerów, podróżujących z nami”, powiedział Christian Mandl, CEO SkyEurope Airlines.

  SkyEurope wprowadziło ostatnio przejrzysta politykę dotyczącą opłat, znosząc dopłatę paliwową i uwalniając podróżnych od opłat dodatkowych, które u innych przewoźników są często bardzo wysokie. Poza opłatą za lot pasażer SkyEurope płaci tylko opłatę pasażerską netto.