e-biletylotnicze.pl
Strategiczny rozwój SkyEurope w Krakowie.

 • SkyEurope Airlines, tania, nisko-kosztowa linia lotnicza w Europie Środkowej znacząco wzmacnia swoją pozycję w Krakowie i kontynuuje istotne inwestycje w swoją największą polską bazę.

  Dodając 9 nowych destynacji z Krakowa, SkyEurope Airlines staje się tanim przewoźnikiem z największą siatką połączeń z Polski. Żaden inny „low cost" nie oferuje tak imponującej liczby destynacji z Polski co SkyEurope.

  SkyEurope Airlines rozpoczęła operacje z Krakowa 30 września 2004 otwierając połączenia do Londynu i Paryża stając się największym przewoźnikiem nisko-kosztowym z krakowskiego lotniska. SkyEurope planuje nawet przejąć pozycję PLL LOT, który jest obecnie największym przewoźnikiem na lotnisku w Balicach.

  Obecnie SkyEurope oferuje 7 destynacji z Krakowa Londyn (Stansted), Paryż (Orly), Rzym, Mediolan (Bergamo), Amsterdam, Manchester oraz Dublin.

  Z początkiem sezonu lato SkyEurope zwiększy częstotliwość operacji na istniejących trasach oraz doda 9 nowych destynacji do swojej siatki połączeń, zwiększając całkowitą liczbę bezpośrednich połączeń do 16 – większość z nich oferowana będzie z Krakowa po raz pierwszy.

  Dodane będą Poniższe, nowe, destynacje :
  BRUKSELA,
  SZTOKHOLM,
  EDINBURGH,
  BIRMINGHAM,
  BOLOGNA,
  NEAPOL,
  TURYN,
  ATENY,
  BARCELONA

  Wraz z intensywną ekspansją i zwiększeniem ilości obsługiwanych tras, SkyEurope zwiększy do 4 liczbę zbazowanych w Krakowie samolotów. Podkreślając ogromne znaczenie bazy w Krakowie, SkyEurope Airlines zdecydowało zbazować na lotnisku w Balicach pierwszego z zamówionych samolotów Boeingów 737-700 Next Generation, który dostarczony zostanie w marcu 2006. Nowy samolot zapewni nowy standard komfortu wszystkim pasażerom podróżującym do i z Krakowa, umacniając SkyEurope na pozycji lidera na polskim rynku.

  Kraków w ostatnim czasie stał się jednym z najważniejszych miejsc pod względem turystycznym w Europie Centralnej, dzięki uruchomieniu tanich połączeń. W porównaniu z rokiem 2004 liczba turystów wzrosła z 1 800 000 do 3 100 000 w 2005 a liczba ta nadal rośnie.

  "Od otwarcia bazy w Krakowie zauważyliśmy olbrzymi wzrosty liczby pasażerów dzięki udostępnieniu wszystkim tanich biletów lotniczych. Nasza obietnica dotycząca rozwoju bazy w Krakowie i zwiększeniu liczby turystów w regionie została dotrzymana i jesteśmy szczęśliwi mogąc zrobić następny krok ku coraz lepszej współpracy z lotniskiem miastem i regionem " powiedział Christian Mandl, CEO SkyEurope Airlines.

  SkyEurope wprowadził w tym roku również SkyShuttle – połączenie autobusowe, umożliwiające bezproblemowe połączenie pomiędzy krakowskim lotniskiem a Katowicami i Gliwicami, które może być rezerwowane wraz z przelotem na skyeurope.com.