e-biletylotnicze.pl
SkyEurope rozwija się w kierunku wschodnim i rozpoczyna działalność w Bułgarii i Rumunii

  • SkyEurope otrzymał pozwolenie by uruchomić połączeni do Bukaresztu i Sofii

    SkyEurope Airlines, tania, nisko-kosztowa linia lotnicza ogłosiła wejście na rynki lotnicze Bułgarii i Rumunii, po otrzymaniu praw przewozowych od władz bułgarskich i rumuńskich.

    SkyEurope Airlines założone zostało 4 lata temu, w 2001 roku i zostając pionierem tanich przewozów w Europie Środkowej oraz stając się jednocześnie pierwszą nisko-kosztowa linią lotniczą, z bazami w Bratysławie (Słowacja), Budapeszcie (Węgry) i Krakowie. Aby nadal wykorzystywać przewagi płynące z bycia pierwszym na rynku SkyEurope obecnie rozwija się w kierunku wschodnim oferując pierwsze tanie loty pomiędzy Bratysławą, dogodnie położoną zaledwie 50 km od Wiednia a stolicami Bułgarii i Rumunii.

    Loty z i do Sofii i Bukaresztu rozpoczną się odpowiednio 9 i 12 grudnia, ceny miejsc rozpoczynają się od zaledwie 25 euro w jedną stronę, bez podatków i opłat lotniczych. Połączenie autobusowe SkyShuttle, pomiędzy lotniskiem w Bratysławie a Wiedniem dostępne jest dla pasażerów SkyEurope.

    Christian Mandl, CEO SkyEurope powiedział: "Cieszymy się na możliwość udostępnienia tanich przelotów podróżnym z Bułgarii i Rumunii jak również na fakt, iż możemy umieścić Bukareszt i Sofię na mapie naszych połączeń. Jesteśmy szczególnie dumni uruchamiając te połączenia przed Świętami Bożego Narodzenia, co pozwoli obywatelom Bułgarii i Rumunii mieszkającym zagranicą połączyć się z rodziną i przyjaciółmi."