e-biletylotnicze.pl
SkyEurope świętuje pierwszą rocznicę prowadzenia z sukcesem operacji w Polsce!

 • SkyEurope Airlines, pierwsza tania, nisko-kosztowa linia lotnicza w Europie Środkowej świętuje dzisiaj pierwszą rocznicę prowadzenia z sukcesem operacji z i do Warszawy. Dokładnie rok temu pierwszy zbazowany w Warszawie Boeing 737 500 rozpoczął bezpośrednie loty rozkładowe do Londynu i Paryża.  Przewidując wzrost popytu na rynku na tanie przewozy lotnicze, SkyEurope wprowadził interesujące, bezpośrednie połączenia do głównych metropolii europejskich 14 czerwca 2004. W ciągu pierwszego roku operacji SkyEurope przewiozło ponad 206 000 pasażerów do i z Warszawy. Po roku SkyEurope stał się najchętniej wybieraną tanią linią lotniczą zarówno przez turystów jak i biznesmenów podróżujących do i z Warszawy. Pod koniec 2004 SkyEurope Airlines był największym działającym tanim przewoźnikiem w Polsce.
  Najpopularniejszym kierunkiem był Londyn, na tej trasie przewiezionych zostało ponad 30% wszystkich pasażerów.
  Rozwój bazy w Warszawie został zatrzymany w 2005 roku ze względu na poważną różnicę zdań, pomiędzy SkyEurope a Warszawskim Portem Lotniczym dotyczącą spraw operacyjnych i komercyjnych.
  Port Lotniczy w Warszawie nie zagwarantował przewidywalnego środowiska biznesowego, dlatego też SkyEurope podjął decyzję o przeniesieniu dodatkowej ilości miejsc do Krakowa  SkyEurope nadal zainteresowane jest dalszym rozwojem bazy w Warszawie, poprzez dodawanie destynacji i zwiększanie częstotliwości na istniejących trasach jednak uzależnione jest to od zaangażowania Portu Lotniczego w Warszawie.
  SkyEurope rozpoczęło już sprzedaż na sezon Zima 2005/2006. Podróżni z Warszawy mogą korzystać z niskich cen na połączeniach do Londynu, Paryża, Rzymu, Bratysławy-Wiednia a w szczycie sezonu również do Mediolanu.
  Ponieważ popyt wciąż rośnie i coraz więcej biznesmanów korzysta z trasy do Bratysławy-Wiednia, SkyEurope zamieni mniejszego Embraer'a 120 i operować będzie na tej trasie 133 miejscowym Boeingiem 737.