e-biletylotnicze.pl
SkyEurope zacieśnia współpracę z Miastem Kraków.

  • SkyEurope Airlines, tania, nisko-kosztowa linia lotnicza i pierwszy przewoźnik bazowany w Krakowie ogłosił podczas konferencji prasowej zorganizowanej wspólnie z Prezydentem Miasta Krakowa, zacieśnienie współpracy pomiędzy SkyEurope a Miastem Kraków.

    SkyEurope Airlines operuje z Krakowa od 30 września 2004. Był pierwszym przewoźnikiem, który założył bazę w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków - Balice. Obecnie SkyEurope działa z Krakowa na siatce połączeń składających się z 8 kierunków włączając w to ostatnio ogłoszone bezpośrednie połączenie do Dublina. SkyEurope zatrudnia w Polsce zespół 100 osób, wliczając w to pilotów, obsługę pokładową i naziemną.

    Od początku operacji SkyEurope Airlines przewiozło z i do Polski ponad 350 000 pasażerów co zaowocowało stworzeniem około 300 miejsc pracy. W ciągu ostatnich 8 miesięcy SkyEurope przewiozło w Krakowie ponad 134 000 pasażerów..

    "Niezmiernie cieszymy się ze współpracy zarówno z Miastem jak i Portem Lotniczym w Krakowie. Pomyślny wzrost SkyEurope w regionie, którego rezultatem jest wzrost oferowanych miejsc o 56% tego lata w porównaniu do zimy, został osiągnięty dzięki pomocy jaką otrzymaliśmy od Miasta i Portu Lotniczego", powiedział Alain Skowronek, prezes SkyEurope Airlines. "Jesteśmy gotowi nadal rozwijać nasza obecność w Krakowie poprzez dodanie trzeciego samolotu w 2006 roku, co pozwoli nam otworzyć kolejne destynacje, zwiększyć częstotliwości na istniejących trasach i pogłębić współpracę z władzami miasta I regionu.", dodał Skowronek.