e-biletylotnicze.pl
SkyEurope rozpoczyna loty z Krakowa do Manchesteru!

 • SkyEurope Airlines pierwsza nisko-kosztowa, tania linia lotnicza w Europie Środkowej w sobotę, 9 kwietnia, 2005 rozpoczęła operacje lotnicze na trasie Kraków - Manchester. SkyEurope jest pierwszym przewoźnikiem, który uruchamia bezpośrednie połączenie pomiędzy tymi miastami. Wypełnienie samolotu podczas pierwszego lotu wyniosło niemal 75%

  "Jesteśmy dumni mogąc udostępnić połączenie do Manchesteru wszystkim polskim podróżnym, którzy mogą teraz odwiedzić drugi najważniejszy, po Londynie, region w Wielkiej Brytanii. Z cenami miejsc zaczynającymi się od 59 PLN* SkyEurope umożliwia najtańszy sposób podróżowania do najciekawszych miejsc w Anglii. Mamy pewność, że ta trasa przyciągnie zarówno ruch turystyczny jak i biznesowy z Manchesteru do Krakowa, który ma bardzo wiele do zaproponowania, zarówno pod względem piękna, bogatej historii, jak i możliwości rozwoju biznesu." powiedział Christian Mandl CEO SkyEurope Airlines


  Loty do Manchesteru wykonywane są trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty, Boeingiem 737-500 zabierającym na pokład 133 pasażerów. Odlot lotu numer NE186 z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie jest o godzinie 12:00 przylot na lotnisko w Manchester o 13:45 czasu lokalnego.


  * Bez podatków i opłat lotniskowych

  Manchester jest regionalną stolicą Północno Zachodniej Anglii, największego regionu po Londynie. Z liczbą mieszkańców powyżej 6 milionów aglomeracja "The Greater Manchester" jest najgęściej zaludnioną częścią tej części wyspy. Manchester znajduje się w centrum aglomeracji a samo miasto liczy ponad 430 000 mieszkańców.

  Manchester jest miastem kontrastów i poważnych wyzwań. Jest centrum finansowym, gospodarczym, kulturalnym i wypoczynkowym regionu. To tam znajduje się duże lotnisko międzynarodowe i to właśnie to miasto gości studentów z całego świata, przybywających tam po wiedzę. Budując na tej podstawie Manchester stał się jednym z 10 miast europejskich wybranych jako najlepsze lokalizacje do prowadzenia firmy.